Ідеї аплікації для самих маленьких
Діти 1-2 років тільки починають знайомство з геометричними фігурами і аплікацією. Для малюків велике значення має процес наклеювання паперових деталей на основу, тому в їхніх виробах немає чіткої композиції. Всі заняття з дітьми раннього віку проводяться в ігровій формі в індивідуальному порядку або малими групами.
М’ячі для ведмедика
Творча діяльність проводиться у вигляді гри-завдання. Йому передує розповідь казки про ведмедя-жонглере, який втратив м’ячі.
Цілі заняття:
- познайомити дитину з фігурою коло і поняттям розмір;
- закріпити знання про квіти;
- формувати навички роботи з клеєм.
Прилади і матеріали:
- круги 3-х розмірів з двостороннього кольорового паперу;
- готова фігурка ведмедя (можна використовувати яскраву наклейку);
- аркуш кольорового картону формату А4;
- клей з крохмалю (борошна);
- вологі та сухі серветки.
Хід заняття:
- Доросла людина починає розповідати історію про веселому ведмедя, любившем підкидати в повітря м’ячики. Після закінчення першої частини казки на лист основи приклеюється фігура ведмедика. Наклейка за допомогою дорослого помічника акуратно відклеюється від основи і розміщується в довільному місці на поверхні фону.
- «Ведмедик відволікся, і всі м’ячі укатились. Він засмутився і пішов їх шукати». Дитині пропонується допомогти знайти кульки певного розміру або кольору.
- Малюк самостійно пальчиком покриває одну сторону деталі клеєм, наносячи його від центру до країв.
- Двома руками бере її за краї, перевертає і має у довільному місці на основі.
- За допомогою сухої серветки деталь притискується до тла.
- Після закінчення роботи дітям роздаються кольорові пластикові м’ячі для гри.
Тарілка з ягодами
Малюкам кінця 2-го року життя можна запропонувати більш складну саморобку, яка закріпить знання про основні геометричні фігури та кольори.
Матеріали та інструменти:
- великий білий круг (тарілка);
- набір різнокольорових кіл трикутника різної величини;
- набір картинок із зображенням ягід і фруктів;
- клейстер або клей-олівець;
- килимок;
- серветки.
Хід роботи:
- Діти називають фрукти і ягоди, зображені на картинках. Вони зіставляються з геометричними фігурами.
- Вибрані елементи у довільному порядку розташовані на круглій основі.
- Завершивши діяльність, дитина за допомогою дорослого повторює назви ягід, квітів і фігур.